Miś Stefanek i ekologia

Wtorek 9 kwietnia w miejskim przedszkolu nr 4 w Zielonce był dniem pełnym emocji dla dzieci z grupy Krasnoludki, ponieważ tego dnia występowały przed publicznością, będąc aktorami w przedstawieniu pod tytułem "Miś Stefanek i ekologia". Dzieci z grupy Krasnoludki wystąpiły przed wyjątkowymi gośćmi - Seniorami, którzy docenili talent młodych artystów nagradzając ich po występie brawami. Pozostałe grupy przedszkolaków także oglądały występ z dużym zainteresowaniem, dowiadując się jak należy dbać o naszą planetę Ziemię. Przedstawienie opowiadało o Misiu, który nie dbał o porządek i wyrzucał do lasu śmieci, co sprawiło że wokół niego było wysypisko. Miś poczuł się źle, widząc bałagan ale nie wiedział co robić. Zajączki i wiewiórki mieszkające w lesie dostrzegły smutek Misia i wraz z dziećmi postanowiły mu pomóc w segregowaniu śmieci. Od teraz Miś Stefanek dba o porządek, segreguje śmieci i wie że o las należy dbać. Nie obyło się bez piosenek, jedną z nich była piosenka Majki Jeżowskiej "Moja planeta" odśpiewana przez małych aktorów.