Charakterystyka przedszkola

Przedszkole mieści się w wolnostojącym budynku  ul. Staszica  16. Wejście do przedszkola znajduje się od ulicy Moniuszki oraz od ulicy Sienkiewicza. Placówka zlokalizowana jest w centrum miasta, ale w miejscu zacisznym, gdzie jest niewielki ruch pojazdów mechanicznych.
Placówka ma bogatą tradycję i dużą rzeszę absolwentów. Pierwsze przedszkolaki swoją edukację rozpoczęły w październiku 1980 roku, a terazuczęszczają następne pokolenia mieszkańców naszej miejscowości.
W roku 1980 było 120 dzieci, 8-osobowa kadra pedagogiczna 12 osób personelu administracyjno-obsługowego. Na stanowisko dyrektora powołano wówczas panią Aleksandrę Adamczyk.
Przez kolejne lata liczba dzieci w przedszkolu zwiększała się. Placówka cieszyła się coraz większą popularnością wśród rodziców .
Kolejnymi zarządzającymi były:

- w latach 1982 - 1987 pani mgr Stanisława Kuśnierz

- w latach 1987 - 1997 pani mgr Barbara Strąg

- w latach 1997 - 2004 pani mgr Elżbieta Dąbkowska

- w latach 2004 - 2020 pani mgr Małgorzata Szczechura

Obecnie (od grudnia 2020r.) funkcję dyrektora sprawuje pani mgr Beata Skopek.

W przedszkolu funkcjonuje 9 oddziałów. Dzieci czują się tu dobrze i bardzo często nie chcą rozstać się z rówieśnikami, gdy przychodzi pora powrotu do domu. Placówka cieszy się uznaniem w środowisku lokalnym. Tworzymy bardzo dobry klimat , ponieważ to on głównie wpływa na uznanie przez dzieci rodziców i środowisko. Nasze przedszkole jest przyjazne i bezpieczne, bawi a zarazem uczy aktywności, przygotowuje do myśleniai twórczości, uczy demokracji  i tolerancji, integruje. Tworzymy zespół kreatywnych nauczycieli. Darzymy zaufaniem, cenimy sobie partnerstwo i współpracę z rodzicami. Nasze programy dostosowane są do potrzeb dzieci.  Dzieci opuszczające przedszkole  są rozpoznawalne w środowisku lokalnym.