terapia pedagogiczna

Terapia pedagogiczna-

zajęcia korekcyjno-kompensacyjne przeznaczone są dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się. Są one ukierunkowane  na usprawnianie zaburzonych funkcji (korekcja) oraz na wspomaganie funkcji dobrze rozwijających się tak, aby mogły być wsparciem dla funkcji zaburzonych lub mogły je zastąpić(kompensacja).

Zajęcia tego typu są ważne dla dziecka , ponieważ pomagają budować motywację do dalszej nauki ,uczą świadomości siebie ,swego sukcesu, przygotowują dziecko do pełnienia ról i zabawy oraz współpracy w grupie.

W zajęciach uczestniczą w pierwszej kolejności dzieci, które posiadają dokument ( orzeczenie, opinię) z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej , w którym zaleca się pomoc psychologiczno - pedagogiczną w formie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych oraz dzieci, które mają największe trudności edukacyjne w przedszkolu .

Głównym celem zajęć korekcyjno-kompensacyjnych  jest eliminowanie niepowodzeń, przezwyciężanie trudności , wyrównywanie szans edukacyjnych oraz wszechstronny rozwój dziecka.

[...] mów dziecku, że jest dobre,

że może ,

że potrafi [...]