Królewna Śnieżka i Ekoludki

W poniedziałek 15 kwietnia w Miejskim Przedszkolu nr 4 imienia Małego Księcia w Zielonce odbyło się przedstawienie pod tytułem "Królewna Śmieszka i Ekoludki". Było to wyjątkowe przedstawienie bo przygotowane dla dzieci przez dorosłych, aktorami byli Rodzice z grupy Żabki oraz Krasnoludki, Panie nauczycielki również zaangażowane były w proces powstawania przedstawienia. Przedstawienie opowiadało historię pewnego leśnego królestwa, w którym rządził król, który miał córkę królewnę Śmieszkę. Pewnego dnia, król postanowił nie żyć już samotnie, a jego wybranką okazała się być zła Królowa, która lubiła czarne i szare kolory, a drzewa w lesie rozkazała drwalom ściąć aby sprzedać drewno i zyskać dzięki temu pieniądze. Nowa Królowa rządziła w taki sposób, że las przestał być domem i schronieniem dla wielu zwierząt, które przestraszone zniszczeniem, śmieciami oraz ściętymi drzewami uciekały z lasu. Młoda Królewna, po wysłuchaniu od swych poddanych o licznych nieszczęściach jakie spotkały las i jego mieszkańców, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Dowiaduje się że w lesie mieszkają Ekoludki, Królewna decyduje się na daleką drogę aby poprosić krasnoludki o pomoc. Ekoludki, zgadzają się pomóc Królewnie i sprzątają las, zła Królowa odchodzi, smok zwany Smogiem który miał nadejść pod drzwi zamku na szczęście nie atakuje królestwa i cała przygoda kończy się szczęśliwie. Król wraz ze swoją córką Królewną oraz swymi poddanymi i mieszkańcami lasu żyją długo i szczęśliwie w czystym lesie, wiedzą też że o przyrodę należy dbać. Warto wspomnieć, że widzami spektaklu były nie tylko przedszkolaki, ale również Burmistrz miasta Zielonka Pan Kamil Michał Iwandowski, który wyraził uznanie dla wspaniałych aktorów. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, zaangażowanym w ten wyjątkowy występ.